سنگ نما، قیمت سنگ نما، سنگ لاشه، سنگ مالون

سنگ لاشه

یکی از مهم ترین بخش های هر ساختمان نمای آن است، نمای بیرونی که جلوه ساختمان هم محسوب می شود نشانگر ارزش بنا و سبک آن نیز هست.

انتخاب سنگ نما بر اساس امکانات و بودجه در نظر گفته شده و همین طور شرایط آب و هوایی و محیطی است، زیرا بنا به این که چه مصالحی داخل هر منطقه در دسترس است از آن استفاده می کنند.

یکی از روش هایی که برای سنگ نما از گذشته تا کنون ادامه داشته است استفاده از سنگ های طبیعی بوده است. اما باید به درستی از آن ها استفاده کرده است تا جلوه ی خوبی داشته باشد.

سنگ نما

برای انتخاب یک سنگ نمای خوب همان طور که در ابتدا گفتیم به خیلی از عوامل بستگی دارد، یکی از مهم ترین آن ها این است که شما ساختمان را با چه سبکی معماری کرده اید و قرار است چه کاربردی داشته باشد .

برای مثال برای ساختمان هایی که  به سبک معماری اروپایی ساخته شده اند بهتر است از سنگ های طبیعی با رنگ روشن بهره بگیریم مانند مرمریت و تراورتن .

از آن جایی که امروزه در کشور خیلی از ساختمان ها به سبک و شیوه رنسانس ساخته شده اند از تراورتن برای تزئین استفاده می کنند.

اگر می خواهید که از سنگ گرانیت به عنوان سنگ نما استفاده کنید لازم به ذکر است که بدانید باید سبک ساختمان شما معماری معاصر یا مدرن باشد.

سنگ گرانیت نیز دارای طیف رنگی بالایی می باشد و هم رنگ های روشن دارد و هم رنگ های تیره که رنگ های تیره مناسب برای تزئین بناهای مدرن مناسب است.

قیمت سنگ نما

تعیین قیمت سنگ نما به عواملی چون جنس و کیفیت و ابعاد آن بستگی دارد.

سنگ های نما هر چه قدر دارای اندازه بزرگتری باشند دارای قیمت بیشتری هم هستند، و به همین دلیل قیمت گذاری با توجه به ابعاد سنگ ها انجام می شود. بزرگ ترین ابعاد سنگ اسلب بوده است که قیمتش از همه بیشتر است. از سنگ اسلب برای مکان هایی که نیاز هست ابعاد سنگ بزرگ باشد استفاده می کنند مانند لابی ها و یا مکان های عمومی که باید ابعادی بزرگتر از 1 متر را داشته باشند.

هر چه قدر سنگ ها دارای استحکام کمتری باشند قیمت آن ها نیز کمتر می شود، زیرا که حمل و نصب و مواردی چون برش دادن و صیقل دادن سخت تر می شود.

لازم به ذکر است که گران ترین نوع سنگ نما سنگ گرانیت می باشد و بعد از آن تراورتن و مرمریت هستند که در یک بازه ی قیمتی قرار می گیرند.

سنگ لاشه

سنگ لاشه در نتیجه انفجار و  گاها از خرد کردن سنگ هایی به قطعات بزرگتر بدست می آید. این نوع از سنگ دارای شکل و ظاهر منظم و یک دست نیست. اگر بخواهید از سنگ لاشه استفاده کنید حتما باید لبه ها و گوشه های تیز آن را بگیرید در غیر این صورت مجاز به استفاده نمی باشید.

علت این که سنگ های لاشه دارای گوشه تیز می باشند این است که همان  طور که پیش تر گفتیم این سنگ ها حاصل از خرد شدن سنگ های بزرگتر هستند در نتیجه ممکن است دارای لبه های برنده و تیز باشند.

برای این که بتوانید از سنگ لاشه استفاده کنید حتما باید سمباده زده شوندیا اصطلاحا ساب زده باشند تا بشود استفاده کرد، اگر چه سنگ های لاشه کوچکتر از 15 سانتی متر نیازی به ساب زدن ندارند.

سنگ مالون

سنگ مالون که همان سنگ لاشه است که قابلیت چکش خواری را دارد و می توان آن را به شکل منظم تری تراش داد، این سنگ ها را معمولا یه شکل مستطیل و یا مربع برش می زنند.

اصطلاحی که برای عرض مالون استفاده می کنند این است که به عرض مالون گوشت مالون می گویند.

مالون را بر اساس ارتفاعی که دارد نام گذاری می کنند به این شکل که اگر دارای ارتفاع کمی باشد به آن مالون کله می گویند، اگر دارای طول بیشتری باشد مالون راسته نام دارد که از آن سنگ برای کنج و نبش دیوار ها استفاده می کنند که به آن مالون نبشی هم می گویند.

این سنگ در حالت نرمال دارای ارتفاع 28 و طول 20 الی 40 می باشد و عرض آن 15 تا 20 سانتی متر است.

برای مشاهده سنگ فروشی های کرج و استان البرز میتوانید اینجا را کلیک کنید.

پانوشت: قیمت سنگ لاشه ، خرید انواع سنگ نما ، سنگ نمای خوب ، بهترین سنگ نما ، سنگ فروشی های کرج


1 1  

سنگ نما، قیمت سنگ نما، سنگ لاشه، سنگ مالون

امتیاز: 2.5 از 2 رای

نظر شما درباره «سنگ نما، قیمت سنگ نما، سنگ لاشه، سنگ مالون»

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (نظرات حاوی توهین منتشر نمی شود)

Call Now Buttonثبت کسب و کار شما در کرج مارکت