سامانه ثبت املاک و اسکان چیست و چرا باید اطلاعات مسکن در آن وارد شود؟

سامانه ثبت املاک و اسکان

از تاریخ 19 فروردین تمامی سرپرست های خانوار باید در سامانه املاک و اسکان ثبت نام کنند چه صاحب خانه باشند و چه مستاجر باید این ثبت نام را انجام دهند.

در صورتی که شما این اطلاعات را وارد کنید هیچ مالیاتی برای خانه های اول و دوم شما که در شهری دیگر است و همین طور خانه هایی که در شهر های بسیار کوچک و روستا ها هست تعلق نمی گیرد.

انجام این کار بسیار ضرورت دارد به علت این که در آینده خدماتی نظیر یارانه، انشعابات، گواهینامه، افتتاح حساب بانکی و خیلی از خدمات دیگر که کاملا مشروط بر این است که شما در سامانه املاک و اسکان ثبت نام کرده باشید و یک کد یکتا دریافت کنید.

طبق گزارشی که از ایسنا منتشر شده است، اطلاعات سکونتی خانوار ها در سامانه اسکان و املاک به آدرس amlak.mrud.ir  از روز 19 فروردین (پنج شنبه) آغاز شده است. تمامی افرادی که مالک هستند و همین طور تمامی افراد اعم از مالک و مستاجر شهر نشین و یا روستا نشین موظف هستند اطلاعات محل سکونت خود و همین طور املاکی که صاحب آن هستند با انواع مالکیت مانند مالکیت های وکالتی، تعاونی، رسمی، شهری، روستایی در مدت حدودا 2 ماه که آغاز آن از 19 فروردین است را در این سامانه ثبت نام کنند.

در اولین مرحله زمان بندی با مراجعه به سامانه ملی املاک و اسکان بر اساس آخرین شماره کد ملی سرپرست خانوار ثبت نام انجام می گیرد اما در مدت زمانی 10 اردیبهشت تا 19 خرداد همه کد ملی ها قابلیت ثبت نام را دارند.

 از 19 فروردین تا 9 اردیبهشت ماه اشخاصی که آخرین شماره کد ملی آن ها به ترتیب ۹، ۸، ۷، ۶، ۵، ۴، ۳، ۲، ۱ و صفر است به همان ترتیب هر کدام دو روز فرصت دارند نام نویسی را انجام دهند.

همان طور که پیش تر گفته شود از 10 اردیبهشت تا 19خرداد ماه تمامی افراد بدون در نظر گرفتن شماره ملی می توانند ثبت نام انجام دهند.

همچنین اگر شما در کرج و استان البرز به دنبال مشاور املاکی هستید که بتوانید کارهای ملکی خود را با مشاوره یک متخصص انجام دهید میتوانید اینجا را کلیک کنید.

پانوشت: سامانه ثبت املاک و اسکان


1 0  

سامانه ثبت املاک و اسکان چیست و چرا باید اطلاعات مسکن در آن وارد شود؟

امتیاز: 5 از 1 رای

نظر شما درباره «سامانه ثبت املاک و اسکان چیست و چرا باید اطلاعات مسکن در آن وارد شود؟»

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (نظرات حاوی توهین منتشر نمی شود)

Call Now Buttonثبت کسب و کار شما در کرج مارکت