باغ فاتح کرج کجاست؟ | باغ فاتح کرج | باغ جهانشهر کرج | پارک تنیس کرج

باغ فاتح کرج

باغ ها از جالب ترین و جذاب ترین محیط ها برای گردش و تفریح می باشند، که همراه با خانواده می توانید ساعات خوشی را بگذرانید. در محیط هایی سرسبز همچون باغ ها که علاوه بر مناظر زیبایی که دارد، به سبب  داشتن سکوت، آرامشی عمیق  را به انسان می بخشد. در شهر کرج نیز جایی زیبا به نام باغ فاتح قرار دارد که جزو مکان های دیدنی این شهر هست .

باغ فاتح در یکی از خوش و آب هوا ترین قسمت های کرج یعنی در جهانشهر واقع شده است.

بوستان باغ فاتح که به عنوان پارک تنیس هم معروف هست، از جمله کارهای عمرانی محمد صادق فاتح می باشد. از جمله کارهایی که محمد صادق فاتح انجام میداد احداث باغ های متعدد بوده است که اکنون اکثر آن ها به به فضای سبز و پارک تبدیل شده است.

پارک تنیس یا همان باغ فاتح دارای درختان خیلی زیادی می باشد، که از سال ها پیش به شکلی کاملا مهندسی شده کاشته شده اند که  اکنون با عرض خیابان ها دچار مشکلی نشده اند، چون از پیش عرض خیابان را محاسبه کرده اند.

اما چرا این باغ به نام محمدصادق فاتح شناخته می شود و اصلا فاتح که بوده است ؟

فاتح از جمله افراد ثروتمندی بوده است که در یزد ساکن بوده است، که به سبب خشک سالی ها و بیکاری به کرج مهاجرت می کند. در آن زمان خیلی از افرادی که در شهر یزد زندگی می کردند، به سبب به وجود آمدن شرایط مهاجرت می کردند.

ایشان در کرج به سرمایه گذاری های بسیاری پرداخت از جمله روغن جهان، شرکت آبادانی جهان، پتوبافی جهان، صابون جهان، روغن موتور جهان، پلاستیک سازی آرمه و … که در طی چند سال این مراکز را در جهت سرمایه گذاری ساخت. علاوه بر این کارخانه ها که خود سبب ایجاد شغل و اشتغال زایی در این شهر شده است ، مراکز درمانی و مدرسه هایی را نیز ساخت .

فاتح همچنین برخی از محله های کرج نظیر جهانشهر، کوی کارمندان شمالی، کوی کارمندان جنوبی، چهارصد دستگاه را ساخت.

علت این که نام اکثر مراکز و کاخانه هایی که می ساخت را جهان می گذاشت، به خاطر عشق و علاقه قلبی شدیدی بود که به همسرش داشت. نام همسر وی رقیه خانم غضنفر بود که او را جهان صدا می کردند.

مرکز تنیس در کرج

پارک فاتح که به نام پارک تنیس نیز معروف می باشد، یکی از تخصصی ترین مراکز برای مسابقات و تمرین های تنیس است. این پارک 8 زمین برای تمرین دارد، یک زمین برای مسابقه دارد. زمینی که برای مسابقه دارد ظرفیت نزدیک بر 1200 نفر را دارا است.

علت این که می گوییم یکی از تخصصی ترین مراکز تنیس می باشد این است که ، زمین های آن کفپوش شده است و در حال حاضر تنها مجموعه در ایران است که از کفپوش استفاده می کند.

این مجموعه دارای 16 هزار مترمربع مساحت است که بخش های مختلفی دارد نظیر رستوران، اتاق داوران، کمیته برگزاری مسابقات، استراحتگاه موقت ورزشکاران، محوطه فضای سبز و پیست سلامت که در این مجموعه جای گرفته اند.

پانوشت: باغ فاتح، پارک تنیس، باغ جهانشهر، جهانشهر، محمدصادق فاتح، گردشگری کرج

5/5 - (1 امتیاز)

2 0  

باغ فاتح کرج کجاست؟ | باغ فاتح کرج | باغ جهانشهر کرج | پارک تنیس کرج

امتیاز: 5 از 2 رای

نظر شما درباره «باغ فاتح کرج کجاست؟ | باغ فاتح کرج | باغ جهانشهر کرج | پارک تنیس کرج»

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (نظرات حاوی توهین منتشر نمی شود)