دشت لاله کندر | دشت لاله ی روستای کندر | مزرعه لزور کندر

دشت لاله کندر

دشت لاله کندر که اولین بار در سال 99 و در فصل بهار بود که این دشت زیبا و پر از گل های لاله ی رنگارنگ برای عموم به نمایش درآمد. آسارا که یکی از بخش های استان البرز است در دل خود روستای کندر را دارد. دشت این لاله های بسیار زیبا در سمت غرب روستا است. برای این که به این روستای زیبا برسید باید تا 22 کیلومتری شمال شرق شهر کرج بروید. لازم به ذکر است که این روستا در هفت کیلومتری جاده چالوس واقع شده است.

کرج یکی از شهر هایی هست که برپایی دشت لاله در آن از 40 سال پیش در پارک چمران و گچسر تقریبا هر ساله برگزار می شده است.

علت این که این باغ پر از گل های لاله رنگارنگ ساخته شد، این است که اهالی این روستا با خوش ذوقی تمام  این باغ گل را به وجود آوردند و با کاشت دشتی از گل های لاله، سبب شده اند این روستا چند برابر زیبا بشود. مردمان این روستای زیبا به شدت به گل و گیاه علاقه دارند و در گذشته هم به کاشت لاله می پرداختند. هدف از برپایی این دشت زیبا علاوه بر این که باعث شده است که بازدید کننده به این روستا زیاد شود و تولید درآمد کند همچنین به منظور جلوگیری از واردات گل ها و تکثیر پیاز انواع لاله ها این دشت پر از گل را احداث کردند. این باغ با ایده فردی به نام پهلوانی ساخته شده و با سرمایه شخصی دیگر به نام مصطفی  و گروه الف به ثمر نشسته است.

در اولین سال این دشت را در مساحت حدود سه و نیم هکتار برپا کردند و حدود دو میلیون و 100 هزار تا پیاز لاله در بیش از 30 نوع مختلف کاشته شده بود. 20 هزار متر مربع به صورت فشرده این گل ها کاشته شده اند و برای 15 هزار مترمربع در سه نوع پیاز میان رس، دیررس، پیش رس به صورت پراکنده کاشته شده است، که در مجموع باعث زیبایی این دشت شده است.

دشت لاله کندرمسیر رسیدن به دشت لاله های کندر

برای رفتن به روستای کندر باید تا 22 کیلومتری شمال شرق شهر کرج و تا حدود 7 کیلومتر جاده چالوس بروید تا به این دشت زیبا برسید. روستای کندر دارای دو جاده است، جاده ی جدید در ابتدای چالوس هست و حدود یک کیلومتر بعد از تونل و پل بیقان قرار داردکه کاملا آسفالت شده است. اما جاده ی قدیمی که بالاتر از روستای پروکان هست و بیشتر آن خاکی است.

این دشت لاله در بهار در تمامی روز های هفته پذیرای شما می باشد از 8 صبح تا 8 شب و بعد از خرید بلیط به مدت 2 ساعت و 15 دقیقه می توانند در این مکان باشند پس در هنگام رفتن به زمانی که در اختیار دارید توجه کنید.  لازم به ذکر است در چند وقت گذشته به دلیل کرونا، باغ لاله مزرعه لزور برپا نشده است.

به غیر از این باغ زیبای گل های لاله، شما می توانید از خود این روستا که دارای مناطق گردشگری می باشد دیدن کنید. این یکی از روستاهای ییلاقی و خوش آب و هوایی هست که در اطراف تهران واقع شده است و دارای طبیعت بکر و سرسبز و آبشار، ارتفاعات زیبا و دیدنی می باشد.

روستای کندر چه جاهای دیدنی دارد؟

این روستای بسیار زیبا دارای جاذبه های گردشگری نظیر جاذبه های تاریخی، طبیعی و مذهبی می باشد، که سبب شده کندر به یکی از زیباترین روستای های اطراف تهران تبدیل شود. در ادامه به بررسی زیباترین مناطق دیدنی این روستا میپردازیم.

دشت لاله کندرآبشار کندر

این آبشار یکی دیگر از جذابیت های این روستا می باشد که هم می توانید در کنار و اطراف این آبشار باشید و هم این که می توانید به طی مسیری کوتاه به بالای آن برسید.

رودخانه دره گدا

این رودخانه که نام دیگر آن درسیلگ است ،  از جمله رودخانه های فصلی است که از منطقه تنگه جنوب روستا به رودخانه کرج می پیوندد و از موه لیز سرچشمه می گیرد.

منطقه چهل دختر یا چهل بی بی

برای این منطقه داستان ها و روایت های مختلفی می گویند که یکی از آن ها این است که 40 دختر به این منطقه آمدند و سپس ناپدید شدند از همین رو افرادی که نذر داشتند و می خواستند به آرزوهایشان برسند در این منطقه به راز و نیاز می پرداختند.

پانوشت: مزرعه لزور، مزرعه لاله کندور، دشت لاله کرج ، دشت لاله کندور، آبشار کندور، دشت لاله ی روستای کندر

5/5 - (1 امتیاز)

2 1  

دشت لاله کندر | دشت لاله ی روستای کندر | مزرعه لزور کندر

امتیاز: 3.3 از 3 رای

نظر شما درباره «دشت لاله کندر | دشت لاله ی روستای کندر | مزرعه لزور کندر»

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (نظرات حاوی توهین منتشر نمی شود)