روستای برغان کجاست؟ | مسیر رفتن به روستای برغان | روستای برغان کجاست

روستای برغان

روستای برغان در خود دهستان برغان واقع شده است. این روستا در دل کوه های البرز در ارتفاعات 1650 متری از سطح دریا قرار دارد. علت این که روستای برغان تعداد زیادی گردشگر پیدا کرده علاوه بر این که دارای آب و هوای بسیار خوب و همین طور مناطق دیدنی و مردمی مهربان دارد، این است که این روستا در مسیر رسیدن به کردان واقع شده است.

مختصات جغرافیایی این منطقه  ۵۰ درجه و ۵۶ دقیقه طول شرقی و ۳۵ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی واقع شده است. برغات در شمال کرج غربی کرج هست و باید برای این که به مرکز شهر برسید چیزی در حدود 40 دقیقه رانندگی کنید.

در مورد برغان بیشتر بدانید

این منطقه یکی از قدیمی ترین مناطق اطراف کرج است که قدمت آن به قاجاریه می رسد، این روستا از کرج هم قدیمی تر هست. از منطق دیدنی این روستا می توان به پل صفویه، حسینیه برغان، درخت چناری که داخل مسجد قرار گرفته و بسیار قدیمی هست.

این روستا سه تا از آثار میراث فرهنگی کشور را به ثبت رسانده است مانند بستنی گله، آلوی برغان و تعزیه برغان

روستای برغان را به عنوان مهد چنار های قدیمی می شناسند.

روستای برغانچگونه می توان به برغان رفت ؟

برای این که بتوانید به روستای برغان برسید دو راه وجود دارد هم می توانید از راه گوهردشت به این مکان برسید و هم از راه تهران و سپس کرج به اینجا برسید.

از طریق راه اول شما ابتدا وارد کرج می شوید و بعد از طریق گوهردشت به باغستان سپس آتشگاه و با کمک تابلو های راهنما به سمت برغان می روید. وارد مسیر کوهستانی و پر از پیچ و خمی می شوید و هنگامی که دو راهی را دیدید به سمت چپ می روید و تا حدود 10 کیلومتر تا برغان فاصله وجود دارد.

راه دومی که وجود دارد این است که از تهران وارد آزاد راه تهران کرج شده و بعد مسیر کرج قزوین را دادمه دهید تا در نهایت به کردان برسید و بعد در کیلومتر 20 اتوبان وارد جاده کردان بشوید و بعد از عبور از چندین روستا همانند سیاهکران ، علاقبند، تالیان، چلنگدار، امین آباد به برغان می رسید.

با مردم روستای برغان بیشتر آشنا شوید

بر طبق آخرین سرشماری های انجام شده که در سال 95 بوده است نزدیک به 470 نفر در این روستا یعنی برغان زندگی می کنند و با توجه به آب و هوایی که این منطقه دارد و فصل های پاییز و زمستان بسیار زیبا و خوش آب و هوا می شود جمعیت نیز افزایش می یاد. در گذشته چیزی نزدیک به 6000 نفر در این روستا زندگی می کردند.

روستای برغان از جمله روستاهایی می باشد که در اطراف کرج است و دارای تعداد مغازه ی زیادی است. علت این که این روستا اوضاع کسب و کار خوبی دارد، این است که از گذشته روستای برغان به عنوان جایگاهی بوده است که در بین راه افراد در میان آن اتراق می کردند به همین جهت قهوه خانه ها و کاروانسراهای بسیاری در آن وجود داشتند که الان جای خود را به مغازه ها دادند.

پانوشت: روستای برغان، جاهای گردشگری کرج، برغان، سوغات برغان، مسیر رفتن به برغان 

رای بدهید

1 1  

روستای برغان کجاست؟ | مسیر رفتن به روستای برغان | روستای برغان کجاست

امتیاز: 2.5 از 2 رای

نظر شما درباره «روستای برغان کجاست؟ | مسیر رفتن به روستای برغان | روستای برغان کجاست»

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (نظرات حاوی توهین منتشر نمی شود)