پیست اسکی دیزین | پیست اسکی دیزین کجاست ؟ |پیست بین المللی دیزین

پیست اسکی دیزین یکی از مناطق و جاهای دیدنی کرج می باشد در کوه های شمال تهران می باشد، که با فاصله ای در حدود 123 کیلومتری از مسیر جاده چالوس قرار دارد.

چگونه می توانید به دیزین بروید؟

برای این که به دیزین بروید اگر از مسیر جاده چالوس وارد شوید 65 کیلومتر از این مسیر را باید عبور کنید و بعد از گچسر به جای این که به سمت مسیر شمال بروید به سمت کوهستان حرکت کنید.

برای رسیدن به دیزین مسیر های دیگری هم هست،مسیر دیگر از سمت لویزان به لواسان و فشم است اگر چه که این مسیر در اکثر مواقع در زمستان ها بسته است و مسیری است که به مراتب تر کم ترددتر و همین طور نزدیک تر می باشد. برای رفتن از این مسیر شما باید ابتدا به لواسان و بعد به فشم و سپس به میگون بروید و در ادامه تا پیست شمشک این راه را ادامه دهید.

  مسیری که از سمت تهران شمشک می باشد حدود 65 کیلومتر می باشد اما اگر بخواهید همین مسیر را از سمت جاده چالوس بروید و سپس 30 کیلومتر را در اتوبان کرج بگذارنید، در این حالت شما مجبور می شوید که حدود 100 کیلومتر را در مسیر پر تردد حرکت کنید. به همین جهت توصیه نمی شود از این مسیر بروید اگر به دنبال این هستید که سریعتر به مقصد برسید اما اگر می خواهید از یک مسیر توریستی و زیبا حرکت کنید که معمولا افراد برای  رفتن به جاهای ییلاقی  نظیر فشم و میگون استفاده می کنند می توانید از این مسیر حرکت کنید.

پیشینه دیزین

پیست دیزین علاوه بر این که در مجموعه پیست های زمستانی فعالیت دارد در تابستان هم محلی مناسب برای افرادی هست که می آیند و از اسکی روی چمن لذت می برند. در سال 1372 بود که کلنگ احداث پیست روی چمن زیر نظر فدراسیون این رشته زده  شد.

در تمام طول تابستان می توانید برای انجام اسکی بر روی چمن به این پیست بیایید. این پیست در حدود 650 متر طول دارد. علاوه بر این که به عنوان پیست اسکی بر روی چمن می توان از این فضا استفاده کنید شما می توانید برای انجام ورزش هایی چون تیراندازی با کمان، کایت سواری، دوچرخه سواری کوهستانی می توانید استفاده کنید.

در طول تابستان باغ های گل و گیاه زیاد با گونه های نادر گیاهی در منطقه هستند.

امکانات رفاهی پیست دیزین

پیست دیزین از جمله حرفه ای ترین و اصولی ترین پیست های خاورمیانه است و از این نظر دارای امکانات ویژه ای چون رعایت نکات فنی و استاندارد نظیر شیب مسیر، محل برگزاری، طول مسیر می باشد.

این مرکز دارای چندین نوع پیست می باشد که عبارتند از پیست اسنو، پیست مبتدی، پیست چمن، پیست مبتدی و همین طور پیست یو

در سال 1348 بود که اولین دستگاه بالابر در دیزین احداث شد که دارای هفت تله اسکی بشقابی و یک تله اسکی چکشی و دو تله سیژ می باشد که در مجموع 30 نوع تله کابین را داراست.

این پیست دارای دو هتل است و حدود 5 رستوران را نیز دارد.

پانوشت: امکانات رفاهی پیست دیزین، پیشینه دیزین، پیست اسکی دیزین کجاست،  پیست بین المللی دیزین 


1 0  

پیست اسکی دیزین | پیست اسکی دیزین کجاست ؟ |پیست بین المللی دیزین

امتیاز: 5 از 1 رای

نظر شما درباره «پیست اسکی دیزین | پیست اسکی دیزین کجاست ؟ |پیست بین المللی دیزین»

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (نظرات حاوی توهین منتشر نمی شود)