آبشار هفت چشمه کجاست؟ | آبشار هفت چشمه کرج | آبشار هفت چشمه جاده چالوس

آبشار هفت چشمه
آبشار هفت چشمه کرج، از جمله مناطق زیبای دیدنی کرج می باشد، که ارتفاعی نزدیک به 90 متر می باشد. این آبشار در نزدیکی جاده چالوس است و در کیلومتر 17 کرج به چالوس واقع شده است.
آبشار هفت چشمه جزیی از روستای زیبای ارنگه است. علت این که نام این آبشار هفت چشمه شده است این است که نامش را از چشمه های هفت قلویی که از کوه به دره سرازیر می شوند گرفته است. این مکان به دلیل دارا بودن آبشار داخل دره و همچنین پوشش گیاهی بسیار زیبا و غارهای طبیعی که ایجاد شده است سبب گشته که به یک مکان گردشگری عالی تبدیل شود.
اگر قصد دارید که از این مکان زیبا دیدن بکنید، توصیه می شود در زمانی بروید که هوا گرم باشد به همین جهت تابستان فصل خوبی برای دیدن این مکان می باشد. زیرا که علاوه بر این که در فصل تابستان در آن جا هوا بسیار دلچسب و خنک است، شما در فصول سرد سال نمی توانید به راحتی در این منطقه عبور و مرور کنید. زیرا که مسیر دسترسی به آبشار هفت چشمه، از کنار رودخانه های چالوس می گذرد و به همین دلیل قسمت هایی از این راه بسیار تنگ و باریک می شود و لازم است که از شکاف صخره ها عبور کنید.
برای این که بتوانید از آبشار آدران دیدن کنید زیاد کار سختی را پیش رو ندارید. اما اگر قصد داشته باشید به تماشای آبشاری که بلندترین ارتفاع را در بین این آبشار ها دارد بروید باید  مسیر سخت تری را در پی داشته باشید که خب توصیه نمی شود که همه از این مسیر بروند و بیشتر برای افرادی است که آمادگی جسمانی دارند.

آبشار هفت چشمهبرای رفتن به هفت چشمه باید از کدام مسیر رفت؟

برای رفتن به هفت چشمه لازم است که شما وارد اتوبان تهران کرج بشوید و سپس حدود 17 کیلومتر از جاده چالوس را طی کنید که به ارنگه برسید. سپس در یکی از پارکینگ های موجود وسیله نقلیه خود را نگه دارید.
برای این که به آبشار های هفت چشمه برسید می توانید از دو مسیر بروید اولین مسیر  که مسیر راحتی هست این است که از راه رستوران وارد شوید که نیازمند این است که پولی را به عنوان بلیط پرداخت کنید.
روشی دیگر که نیازمند این است که مسیر بیشتری و همین طور سخت تری را بپیمایید، مسیری است که از کنار رستوران عبور کنید. این مسیر دارای پیج و خم های فراوان می باشد و هنگامی که تابلوی ارنگه را دیدید به سمت راست بپیچید و باز هم نیاز است که شما مقداری دیگر پیاده روی کنید.
از ابتدای جاده تا جایی که به آبشار ها برسید حدود 20 دقیقه نیاز به پیاده روی دارد البته اگر قصد داشته باشید به بلندترین آبشار های آدران برسید باید مدتی حدود 45 دقیقه را در راه باشید.
شما هم می توانید در طی مسیر تا رسیدن به آبشار از مناظر لذت ببرید و در این مسیر سکنی گزینید، اما همچنین شما می توانید این مسیر ادامه دهید که اگر چه مستلزم کشیدن سختی های راه می باشد زیرا که در برخی از اوقات مسیر بسیار باریک می شودو برای عبور تک نفره مناسب می باشد که باید بسیار احتیاط کنید تا داخل آب پرت نشوید.

آبشار هفت چشمهبرای رفتن به آبشار هفت چشمه لازم است چه نکاتی را رعایت کنید؟

1- اگر چه که در طی مسیر و جاهایی که برای استراحتگاه سطل های زباله وجود دارد اما در طی مسیر برخی از جاها ممکن است که سطل زباله تعبیه نشده باشد به همین علت است که توصیه می شود حتما کیسه زباله ای همراه داشته باشید.

2- مسیر رسیدن به آبشار ها به ویژه آبشار هایی که در بالاترین نقطه قرار دارند آسان نیست و به همین جهت توصیه می شود که حتما افرادی که در این مسیر می روند شرایط جسمانی و آمادگی لازم را داشته باشند. افرادی که مسن هستند و یا کودکان بهتر هست که از این مسیر عبور نکنند و در مسیر از محیط لذت ببرند.

3- آبشار هفت چشمه به خاطر داشتن شرایط محیطی که دارد و برای رسیدن به بالا و دیدن چشمه ها از نزدیک دارای مسیری همراه با موانع و مشکلات می باشد که به همین خاطر توصیه می شود که به صورت فردی به اینجا نروید و به صورت جمعی به این مناطق بروید.

4- توصیه بسیار مهمی که باید داشته باشیم این است که برای دیدن و همینطور کمپ زدن شما باید حتما تجهیزات لازم از قبلی وسایل کمپینگ را همراه داشته باشد و وسایلی چون کفش مناسب و لباس مناسب را خریداری کرده و با خود بیاورید. زیرا که در طی این مسیر مسیر هموار نیست و برای کمپینگ زدن باید حتما تجهیزات را به همراه داشته باشید زیرا که این فضا حتی در تابستان ها هم گاهی به شدت سرد می شود پس باید با تجهیزات کامل و لباس های گرم بروید.

پانوشت: آبشار هفت چشمه، مناطق دیدنی کرج، هفت چشمه، هفت چشمه جاده چالوس 

رای بدهید

1 1  

آبشار هفت چشمه کجاست؟ | آبشار هفت چشمه کرج | آبشار هفت چشمه جاده چالوس

امتیاز: 2.5 از 2 رای

نظر شما درباره «آبشار هفت چشمه کجاست؟ | آبشار هفت چشمه کرج | آبشار هفت چشمه جاده چالوس»

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (نظرات حاوی توهین منتشر نمی شود)