هزینه و مزایا و معایب راه اندازی کارگاه تولید زغال فشرده

راه اندازی کارگاه تولید زغال فشرده

راه اندازی کارگاه تولید زغال فشرده یک صنعت جدید در کشور خاورمیانه به حساب می آید و دارای بازار خرید و فروش خوبی بوده است و از آن دسته شغل های پر درآمد می باشد. ما در این مقاله می خواهیم به طور کامل در مورد کارگاه تولید زغال فشرده صحبت کنیم، با ما همراه باشید.

زغال فشرده چیست؟

قبل از شروع مقاله بهتر است بدانید که زغال فشرده چیست،  زغال فشرده معروف به زغال چینی، رایج ترین نوع بریکت سوختی است که با گرد و غبار چوب یا خاک اره در خط تولید زغال فشرده تولید و  سپس وارد بازار می گردد.

نحوه تولید زغال فشرده

برای تولید زغال فشرده نیاز به راه اندازی خط تولید با تجهیزات با کیفیت، دستگاه های مناسب و کارگاه های مناسب، خارج از شهر دارید تا محصولی که تولید می کنید با کیفیت باشد و رضایت مشتری را جلب کند. تولید زغال فشرده به این صورت است که در یک فرآیندی خاک اره با دیگر مواد لازم برای ساخت زغال فشرده ترکیب می شود و در قالب فشرده قرار می گیرد که به آن بریکت می گویند و این قالب ها مستطیلی شکل می باشند و بعد از ساخت بریکت وارد کوره شده و در آخر زغال به وجود می آید و عرضه بازار می گردد.

 

مزایا راه اندازی کارگاه تولید زغال فشرده

راه اندازی کارگاه زغال فشرده به علت سود بالایی که دارد می تواند شغل مناسبی باشد و کسب درآمد بالایی هم به همراه دارد مزایای تولید این زغال میتوان اشاره داشت به :

  • در دسترس بودن مواد اولیه که می تواند مهم ترین مزیت آن باشد و این مواد اولیه هزینه بالایی ندارد و به راحتی می توان تهیه کرد
  • تولید زغال فشرده هیچ صدمه ای به جنگل و محیط زیست وارد نمی کند
  • برای شروع راه اندازی کارگاه زغال فشرده نیازی به داشتن تخصص بالا و مدارک آکادمیک نیست و با یک آموزش ساده می توان این کار را آغاز کنید.
  • نسبت به زغال سنتی زغال فشرده ماندگاری حرارتی بالایی دارد و بیشتر گرما را در خود نگه می دارد.
  • با تولید این زغال، تا 90 درصد پسماند ها کاهش میابد.
  • زغال فشرده هیچ سولفور و گاز خطرناکی را انتشار نمی دهد.
  • رطوبت پایین این ماده باعث می شود  تا سوخت بیشتر و بهتری انجام گردد.
  • روش تولید آسان
  • نیروی کار کم در کارگاه
  • عدم وابستگی به واردات دستگاه های لازم

و راه اندازی کارگاه تولید زغال فشرده کلی مزایای دیگری هم دارد که شما را بیشتر جذب می کند تا وارد این کسب و کار شوید. برای مثال ، هزینه های راه اندازی کارگاه تولید زغال فشرده نسبت به تولید زغال های دیگر کمتر می باشد و شما می توانید با هزینه اندکی به یک کسب و کار با سود بالا دست پیدا کنید.

پانوشت: کارگاه تولید زغال فشرده,  زغال فشرده,

5/5 - (1 امتیاز)

2 0  

هزینه و مزایا و معایب راه اندازی کارگاه تولید زغال فشرده

امتیاز: 5 از 2 رای

نظر شما درباره «هزینه و مزایا و معایب راه اندازی کارگاه تولید زغال فشرده»

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (نظرات حاوی توهین منتشر نمی شود)