رودخانه کرج همچنان قربانی می گیرد: شش فوتی در سه ماه

رودخانه کرج قربانی می گیرد

به گزارش کرج مارکت، سید فتح الله هاشم نژاد، ریاست جمعیت هلال احمر کرج در مقاله ای نوشته است:

رودخانه کرج به ظاهر کم عرض و کم عمق اما خروشان است کافی است تا زانو در آب بروی و کمی هم بلغزی سرمای آب بی حست می کند و برخوردهای متعدد با سنگ و اجسام موجود در رودخانه امانت را می برد، سن و سال و جنسیت هم نمی شناسد از مرد حدودا چهل ساله تا دختر بچه ۵ ساله را با خود می برد قبل و بعد سد هم ندارد دو هفته پیش یک پسر بچه چهار ساله افغانستانی در یکی از رودهای فرعی که از روستای ارنگه به رود اصلی می ریزد غرق شد این یعنی تمام طول این رودخانه در جای جای جاده چالوس زیبا خطرناک است .

هر چه هشدار می دهی که امسال سال ویژه ای است حجم برف باریده شده حدودا سه برابر سال های قبل بوده و حجم آب ناشی از ذوب برف هم بی سابقه گوشی شنوا نیست.

عمده قربانیان بچه های ۵ تا ۱۴ ساله هستند امروز هم دوباره کودکان را در کنار رود می دیدم و با خودم فکر می کردم قربانی بعدی چند ثانیه غفلت پدر و مادری که آمده اند چند ساعتی را در کنار کودکشان لذت ببرند کدام یک از آنهاست. علی رغم تلاش های چند روزه نجاتگران جمعیت ، همکاران آتش نشانی و غواصان محلی بعضی از پیکر ها هم متاسفانه پیدا نمی شوند و غم و اندوه خانواده ها چند برابر می شود.

البته استثنائاتی هم بوده که حادثه پایان خوبی داشته و با تلاش همه عوامل امدادی کودکی از آب به موقع خارج شده و هم عملیات احیا به موقع انجام و کودک به زندگی برگشته. در این چند روز بسیاری از من پرسیدند چطور می توانیم از این حوادث جلوگیری کنیم پاسخ من هم همواره یک جمله بوده حداقل تا زمان آرامش نسبی آب و کاهش حجم آن با کودکان کنار رودخانه اتراق نکنید این باور غلط هم از ذهنتان خارج کنید که ما مراقب هستیم و حادثه مال دیگران است نه ما.

رودخانه کرج قربانی می گیرد

رای بدهید

2 1  

رودخانه کرج همچنان قربانی می گیرد: شش فوتی در سه ماه

امتیاز: 3.3 از 3 رای
گروه دیوار کرج

نظر شما درباره «رودخانه کرج همچنان قربانی می گیرد: شش فوتی در سه ماه»

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (نظرات حاوی توهین منتشر نمی شود)