دو شیر آفریقایی به پارک چمران کرج می آیند

توله شیر پارک چمران

بر اساس اقدامات انجام شده قرار است دو توله شیر آفریقایی برای پارک چمران کرج خریداری شده و در این پارک مستقر شوند.

به گزارش کرج مارکت رئیس اداره حیات وحش حفاظت محیط زیست استان البرز با اشاره به نگهداری توله شیرهای آفریقایی در کرج، گفت: محل نگهداری این توله شیرها با مشکلی مواجه نیست.

حشمت اله کشیری در خصوص مراحل و اقدامات انجام شده برای ورود دو قلاده توله شیر سفید آفریقایی به ایران که اکنون در مرکز حیات وحش پارک شهید چمران کرج نگهداری می شوند، اظهار کرد: در البرز مجتمع هایی مانند ایثار کُردان و یا پارک شهید چمران کرج را داریم که این‌ مراکز مجوز قانونی از محیط زیست برای نگهداری از حیات وحش دارند.

توله شیر پارک چمران

وی ادامه داد: در راستای نگهداری از حیات وحش در پارک شهید چمران مدیریت این‌ مجموعه درخواستی به محیط زیست ارائه شد؛ مبنی بر اینکه می خواهند دو قلاده توله شیر آفریقایی را خریداری کرده و وارد ایران کنند.

رئیس اداره حیات وحش حفاظت محیط زیست استان البرز با بیان اینکه در خصوص این درخواست بررسی های لازم انجام شد، گفت: در ادامه مدارک لازم را به سازمان‌ حافظت محیط زیست کشور ارسال کردیم و پاسخ دادند در صورتی که مرکز نگهداری از حیات وحش پارک شهید چمران کرج مجوز سایتیس و میکروچیپ برای این کار را داشته باشند، سازمان در ادامه نظر خود برای قبول یا رد درخواست فوق را اعلام می کند.

کشیری با اشاره به اینکه از سوی مرکز نگهداری حیات وحش پارک شهید چمران مجوزهای سایتیس و میکروچیپ به محیط زیست ارائه و در ادامه با ورود این دو توله شیر سفید آفریقایی به ایران موافقت شد، گفت: در ادامه کارشناسان‌ محیط زیست نیز محل نگهداری توله شیرها را بازدید کردند و مشکلی از این لحاظ وجود نداشت.

5/5 - (1 امتیاز)

3 0  

دو شیر آفریقایی به پارک چمران کرج می آیند

امتیاز: 5 از 3 رای
گروه دیوار کرج

1 نظر

نظر شما درباره «دو شیر آفریقایی به پارک چمران کرج می آیند»

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (نظرات حاوی توهین منتشر نمی شود)