مراکز ام آر آی MRI در کرج

مرکز MRI

امروزه تصویربرداری  MRI توسط بسیاری از پزشکان برای اطلاع دقیق از وضعیت بیمار توصیه می شود.ام آر ای یک تصویربرداری به طور دقیق و پر قدرت  برای تشخیص بیماری ها در بافت های مختلف بدن می باشد.

تفاوت ام آر ای با سی تی اسکن در این است که ام آر ای برای برای تشخیص انواع مشکلات و بیماری ها در بافت های نرم بدن تجویز می شود؛ اما سی تی اسکن بیشتر برای مشاهده وضعیت استخوان ها و آسیب های وارد شده بر آن مورد بررسی قرار میگیرد.

بنابراین دانستن بهترین مراکز برای انجام ام آر ای بسیار مهم است؛ زیرا که در تشخیص نهایی بیماری تاثیر میگذاردبنابراین نتیجه ام آر ای باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

روش انجام ام آر ای چگونه است؟

امواج مورد استفاده در ام آر آی از جنس امواج رادیویی و مغناطیسی هستند که ضرری برای بدن ندارند. این روش تصویربرداری دردناک نیست.

در ام آر آی ابتدا بیمار در یک میدان مغناطیسی قوی قرار گرفته و سپس امواج رادیویی به سوی او تابیده می شوند.

بافت های بدن در جواب به این موقعیت، امواج رادیویی دیگری را از خود ساطع می کنند.

با دریافت این امواج رادیویی که از بدن بیمار ساطع می شود و تحلیل این امواج توسط یک کامپیوتر پرقدرت، تصاویری بر روی مانیتور دستگاه ایجاد می شود که سطح مقاطعی از اندام مورد نظر را نشان می دهد.

ام آر آی یک روش تصویربرداری دقیق و پرقدرت برای تشخیص مشکلات و بیماری های بافت های بدن است.

یکی از نقاط تمایز این روش با سی تی اسکن در این است که در ام آر آی تصاویر بافت های نرم مانند غضروف، تاندون، لیگامان، عصب و رگ ها بسیار واضح و دقیق دیده می شوند و این روش تصویربرداری برای تشخیص بیماری های این بافت ها مفید است.

نکات قابل توجه در ام آر آی

برای انجام ام آر آی بیمار را به یک اتاق هدایت می کنند که در محل مربوطه تونلی وجود دارد که تختی که در جلوی آن  وجود دارد محل قرار گرفتن بیمار است و این تخت حرکت می کند.

در مدت انجام تصویربرداری، تخت بیمار در داخل تونل حرکت می کند. مدت تصویربرداری با ام آر آی طولانی تر از سی تی اسکن است و بیمار در مدت کار کردن دستگاه باید بی حرکت باشد، زیرا حرکت بیمار موجب می شود تا تصویر به دست آمده محو و غیر دقیق باشد.

در حین انجام ام آر آی ممکن است صداهایی از دستگاه شنیده شود که طبیعی است.

قبل از ورود به اتاق ام آر آی، بیمار باید تمام وسایل فلزی را از خود دور کند، وگرنه ممکن است جذب مغناطیس دستگاه شوند.

ام آر آی برای تشخیص چه بیماری هایی تجویز می شود؟

تومورهای درون لگن، شکم و قفسه سینه، اندام‌های تناسلی، کلیه‌ها و مجاری ادراری

– برخی از مشکلات قلبی

– ناهنجاری‌هایی که کبد، کیسه صفرا، مجرای صفراوی و لوزالمعده را درگیر می‌کنند.

– برای تشخیص علت درد لگنی، که ممکن است ناشی از آندومتریوز، فیبروئید یا آدنومیوز باشد.

– ناهنجاری‌هایی که بر رحم اثر می‌گذارند.

چه نواحی از بدن را می توان ام آر آی کرد؟

1-  ام آر آی ستون مهره‌‌‌‌ها: معمولا برای بررسی بیرون‌زدگی یا ورم غیرعادی دیسک،‌ تنگ شدن و ناراحتی کانال میانی ستون مهره‌‌‌‌ها (تنگی کانال نخاع) کاربرد دارد.

2- ام آر آی حفره شکم: شاخص‌‌‌‌ترین کاربرد MRI حفره شکم، بررسی وضعیت کبد، غدد فوق کلیه و پانکراس (لوزالمعده) است.

3- ام آر آی مغز: ام آر آی در بررسی مغز، نخاع، چشم، گوش و بسیاری از دیگر اعضای موجود در ناحیه سر و گردن به کار می رود.

4- ام آر آی استخوان و مفصل‌‌‌‌ها: در این نوع تصویربرداری، وضعیت تمام استخوان‌‌‌‌ها و مفصل‌ها، حتی بافت‌‌‌‌های نرم به ویژه بخش‌‌‌‌های متصل به آن‌‌‌‌ها قابل‌ بررسی است.

5- ام آر آی دستگاه گردش خون: MRA ، ام آر آی ویژه دستگاه گردش خون و بررسی وضعیت قلب و رگ‌‌‌‌هاست. رگ‌‌‌‌های مرتبط با گردن (کاروتید) و مغز نیز با این نوع MRI بررسی می‌‌‌‌شوند.

بهترین مراکز ام آر آی در کرج

در ادامه لیستی از بهترین مراکز ام آر آی در کرج را به همراه شماره تلفن و آدرس آنها قرار داده ایم.

در صورتی که شما هم تجربه ای از استفاده خودتان و یا دوستانتان یا خانوادتان از این مراکز داشته اید، لطفا آن را از طریق بخش دیدگاه ها با سایر مخاطبین کرج مارکت به اشتراک بگذارید.

پانوشت:مرکز ام آر ای  در کرج، مرکز (MRI) در کرج، بهترین مرکز ام آر ای در کرج، بهترین مرکزMRI در کرج,  مرکز ام آر ای(MRI) در گلشهر کرج,  مرکز ام آر ای (MRI) در مهرشهر کرج,  مرکز ام ار آی(MRI) در چهار راه طالقانی در کرج

تبلیغات در کرج مارکت

مرکز MRI در کرج

عنوانمحدودهبازدید
مرکز MRI بیمارستان کسری کرج جهانشهر263 مشاهده

نظر شما درباره «مراکز ام آر آی MRI در کرج»

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (نظرات حاوی توهین منتشر نمی شود)