روستای اغشت کرج کجاست؟ | قلعه اسرارآمیز اغشت

روستای اغشت کرج کجاست؟

اگر شما هم به دنبال یافتن پاسخ این سوال هستید که روستای اغشت کرج کجاست و داستان قلعه تاریخی آن چیست با ما تا انتها همراه باشید. اغشت روستایی از توابع دهستان برغان، بخش چندار شهرستان ساوجبلاغ کرج است.  این روستا به علت داشتن رودخانه های پر آب، آبشار اغشت، آب و هوای عالی و یک قلعه اسرارآمیز دارای جاذبه های کافی برای کشاندن هر علاقه مند به سفر به این روستاست.

رودخانه ها و آبشار اغشت

نام اغشت ترکیبی از دو کلمه “اُو” به معنی آب و غشت به معنی سرازیر شدن است. از همین نام گذاری مشخص است که این روستا از سرآغاز پر آب بوده.  رودخانه اصلی اغشت متشکل از سه شاخه به نام های برغان رود، گلین رود و شاخه اصلی است که از کوه مردنور، کفاب و ایوانک است.

آبشار اغشت در شمال این روستا قرار دارد. آبشار اغشت از جمله زیباترین آبشارهای منطقه کردان است. اگر با کوهپیمایی و گذر از راه آب ها و مناطق پر شیب را دارید دیدن این آبشار را به شما توصیه میکنیم. برای دیدن این آبشار باید حدود دو ساعت کوهپیمایی کنید. در ادامه تصویری از این آبشار را مشاهده میکنید.

آبشار اغشت

 

قلعه تاریخی اغشت کجاست و چه قدر قدمت دارد؟

دیدن چنین قلعه ای چشمان هر بیننده ای را خیره میکند. قلعه ای بی شباهت به معماری ایرانی و کاملاً غریبه. قلعه ای ساخته شده به سبک غربی. بی دلیل نیست که این قلعه شکلی اسرارآمیز به خود گرفته و برای خود شهرتی بدست اورده است. از آن به نام های قلعه هری پاتر، قلعه رنسانس نیز نام میبرند. اما حقیقت ماجرا چیست؟

قلعه تاریخی روستای اغشت یا دژ اغشت در واقع نه تنها تاریخی نیست بلکه سن آن به سختی به بیش از 10 سال می رسد. این دژ زیبا و جذاب حاصل یک ایده جذاب در ویلاسازی است. به گفته اهالی صاحب ان ساکن تهران است و این ویلا را چند سال پیش در این ناحیه بنا کرده است. اما انچه مشخص است نمای داخلی ان هنوز کامل نشده و در حال حاضر تنها نمای بیرونی ان است که خودنمایی میکند. در ادامه تصاویری از این قلعه را مشاهده میکنید.

قلعه تاریخی اغشت کجاست؟

فاصله تهران تا روستای اغشت

امروزه مسیریابی با اپلیکیشن های مسیریابی بسیار ساده شده است. اما در اینجا به اختصار نحوه دسترسی به این روستا  را برای شما علاقه مندان شرح میدهیم. اگر از تهران عازم این روستا هستید باید بدانید حدود یک ساعت از تهران (از حوالی آزادی) تا این روستا راه دارید. شما پس از رد کردن کرج وارد جاده کردان میشوید. چند کیلومتر پس از کردان تابلو روستای اغشت را خواهید دید.

اگر از کرج عازم این روستا هستید باید بدانید از جاده آتشگاه هم به این روستا دسترسی دارید. عبور از این جاده خود به زیبایی های سفرشما خواهد افزود.

تور گردشگری اغشت

اگر به دنبال یک سفر یک روزه مفرح هستید حتماً از تورهای یکروزه اغشت استفاده کنید. بسیاری از ارائه دهندگان تورهای گردشگری تور یکروزه اغشت را ارائه میدهند.

پانوشت: روستای اغشت کرج کجاست؟ ، قلعه اسرارآمیز اغشت ، قلعه تاریخی اغشت ، دژ تاریخی اغشت کجاست؟ ، روستای اغشت البرز ، آبشار اغشت ، فاصله کرج تا روستای اغشت


2 1  

روستای اغشت کرج کجاست؟ | قلعه اسرارآمیز اغشت

امتیاز: 3.3 از 3 رای

نظر شما درباره «روستای اغشت کرج کجاست؟ | قلعه اسرارآمیز اغشت»

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (نظرات حاوی توهین منتشر نمی شود)