فرهنگسرا در کرج | لیست فرهنگسراها و کانون های فرهنگی استان البرز

فرهنگسرا

فرهنگ سرا یا فرهنگسرا به محلی گفته می شود که در آن مجموعه ای از چند نهاد یا گروه فرهنگی مشغول به فعالیت هستند. همچنین یکی از موارد بسیار مهم در فرهنگسرا ها به وجود آوردن فضاهای آموزشی در خصوص فعالیت های فرهنگی است. ما در این بخش از سایت به مقوله فرهنگسرا در کرج پرداخته ایم. در این بخش سعی کرده ایم لیست فرهنگسرا ها و کانون های فرهنگی و هنری در استان البرز را برای استفاده شما مخاطبین عزیز گردآوری کنیم.

فرهنگسرا در کرج و استان البرز

همانطور که گفته شد اصلی ترین رسالت فرهنگسرا ها ترویج مسائل مرتبط با فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در هر شهر است. در ایران بیشتر امور مربوط به احداث و مدیریت فرهنگسراها با شهرداری ها بوده است. و سعی شده برای هر منطقه از شهرداری یک فرهنگسرای بزرگ و جامع در نظر گرفته شود. اما برخی از فرهنگسراها هم فعالیت های فرامنطقه ای داشته و در صورت فعالیت در حوزه های گسترده تر دیگر مناطق را نیز تحت پوشش قرار میدهند.

فرهنگسراها عموماً از معماری خاص که نشانگر مجموعه فعالیت های آن است برخوردارند. از این رو قالباً یکی از بناهای زیبای شهر به شمار میروند.

فعالیت های فرهنگسراها

همانطور که عنوان شد فرهنگسراها مجموعه ای از فعالیت های فرهنگی، هنری و اجتماعی را در بر دارند. بسیاری از آنها دارای کتابخانه و سالن اجتماعات هستند. هنرهای تجسمی، موسیقی، هنرهای نمایشی، هنرهای ادبی، هنرهای مرتبط با حوزه گرافیک از جمله دسته هایی هستند که در این مکان ها به آموزش و ترویج آنها پرداخته میشود.

برگزاری همایش های مختلف در حوزه های مختلف فرهنگی، هنری و اجتماعی نیز دیگر رویداد مهم فرهنگسرا هاست. در واقع فرهنگسراها را قلب برگزاری رویدادهای فرهنگی و اجتماعی باید دانست.

اجرای موسیقی، تصنیف، شعرخوانی، نمایشگاه عکس، اجرای هفته های فرهنگی سایر کشورها، تئاتر، پخش فیلم با موضوعیت های خاص، برگزاری یادواره ها، تجلیل ها، رویدادهای متناسب با اعیاد، مناسبت های ملی و مذهبی، ایام خاص سال و … از جمله مهم ترین فعالیت های این اماکن است.

دسته بندی فرهنگسراها

فرهنگسرا ها را میتوان از جنبه های مختلفی دسته بندی کرد. آنها اصولاً بر سه پایه شخصیت (کیستی)، محتوا (درونمایه) و نهاد تقسیم بندی می شوند.

  • دسته بندی فرهنگسرا های شخصیت محور شامل فرهنگسراهای کودک، نوجوان، جوان، دانشجو، دختران، بانو و سالمندان است.
  • دسته بندی محتوا محور شامل فرهنگسرای اندیشه، قرآن، انقلاب، فرهنگسرای مجازی، پایداری، هنر، ملل، قانون، تیره ها یا اقوام، ورزش، کار، دانش ها، تندرستی، طبیعت، فناوری اطلاعات و …
  • دسته بندی نهاد محور نیز شامل نهادهای خانواده، مدرسه و شهر.

معرفی فرهنگسراها

ما در این بخش از سایت کرج مارکت سعی کرده ایم اطلاعات آدرس، شماره تلفن، لوکیشن، و توضیحات در خصوص فعالیت های فرهنگسراهای استان البرز را گردآوری کنیم.

پانوشت: فرهنگسرا در کرج ، لیست فرهنگسراها و کانون های فرهنگی کرج و استان البرز ، آدرس و شماره تلفن فرهنگسرا ها، فرهنگسرا

تبلیغات در کرج مارکت

فرهنگسرا در کرج

عنوانمحدودهبازدید
فرهنگسرای کوثر هفت تیر4 مشاهده
فرهنگسرای شاهد مهرشهر5 مشاهده
فرهنگسرای جوان مهرشهر3 مشاهده
فرهنگسرای گلستان فردیس2 مشاهده
خانه فرهنگ شهروند فردیس1 مشاهده
خانه فرهنگ شهید صمد بابایی کلاک2 مشاهده
فرهنگسرای حافظیه عظیمیه2 مشاهده
فرهنگسرای ولایت چهارراه طالقانی5 مشاهده
فرهنگسرای گلستان فردیس1 مشاهده
فرهنگسرای قرآن و عترت مصباح2 مشاهده
فرهنگسرای خط و تذهیب هفت تیر3 مشاهده
فرهنگسرای شریعتی زور آباد3 مشاهده
فرهنگسرای شاهد مهرشهر3 مشاهده

نظر شما درباره «فرهنگسرا در کرج | لیست فرهنگسراها و کانون های فرهنگی استان البرز»

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (نظرات حاوی توهین منتشر نمی شود)

Call Now Buttonثبت کسب و کار شما در کرج مارکت